Etik Sempozyumu

15 Nisan 2016

0%
*Bu yazı tahmini 1 dakika 44 saniye okuma süresine sahiptir.

 

Türk Psikologlar Derneği üyelerine, akademisyenlere ve Psikoloji öğrencilerine,

Türkiye'de ilk kez, EFPA-TPD işbirliği ile bir Etik Sempozyumu düzenlenmiştir. 15 Nisan 2016 tarihinde Kadir Has Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan bu sempozyum, Psikoloji Etiği ile ilgili farklı boyutlara duyarlılığımızı arttırmak ve bilgi paylaşmak amacıyla yapılmaktadır.

Sempozyumun ilk yarısı İngilizce sunumlardan oluşacaktır ve Avrupa ülkeleri genelinde etik konulara farklı yaklaşımlar ele alınacaktır. İkinci yarısı ise Türkçe gerçekleşecek olup; Türkiye'de Psikolojinin farklı alanlarını temsil eden konuşmacılarımız tarafından sıkça karşılaştığımız etik ikilemler, ihtiyaçlar ele alınacaktır.

Sempozyuma katılım, üyelerimize ücretsizdir. Katılmak isteyenlerin sınırlı yer kapasitesi nedeniyle duyuruda yer alan e-posta adresine isimlerini yazdırmaları rica olunur.

İki EFPA BoE üyesi uzman tarafından iki ayrı atölye çalışması (Süpervizyon & Etik konusunda ve özellikle İntihar ile çalışanlara Kriz Müdahalesi & Etik konusunda) önerilmiştir; her bir çalışmaya katılım 15’er kişi ile sınırlıdır.

Bu duyuruyu üniversite ve kurumlarınızda paylaşmanızı, katılmanızı, katılıma yüreklendirmenizi önemle rica ederiz.

Sempozyum Programı için tıklayınız.

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.